Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Strona główna Archiwum Na Własne Konto

Na Własne Konto

Na Własne Konto to dodatkowe zajęcia z ekonomii i przedsiębiorczości dla gimnazjalistów z obszarów wiejskich. Udział w programie ma służyć zmniejszeniu dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich, a młodzieżą mieszkającą w miastach, a także kształtowaniu ich postaw przedsiębiorczych oraz umiejętności planowania własnej ścieżki życiowej. Zajęcia realizowane są głównie w oparciu o gry i zabawy, w okresie ferii zimowych i II semestru roku szkolnego.

 

Gry i zabawy, wizyta w banku i u lokalnego przedsiębiorcy, wcielenie się w rolę lokalnego dziennikarza podczas przygotowywania gazetki ekonomicznej, dają możliwość praktycznego zdobycia wiedzy ekonomicznej i poznania zasad planowania swojej ścieżki zawodowej. Ponadto w okresie ferii zimowych zajęcia prowadzone są przy współudziale studenta, który wspomaga nauczyciela w prowadzeniu zajęć. Poprzez własny przykład student przekazuje dobre wzorce, uświadamiając uczniom, że każdy ma szansę studiowania na wymarzonym  kierunku, znalezienia dobrej pracy czy założenia własnej firmy.

 

Na Własne Konto to także:

  • materiały dydaktyczne i edukacyjne dla uczniów i nauczycieli
  • prace projektowe na bazie zdobytej przez uczniów wiedzy
  • konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
  • szkolenia dla nauczycieli i studentów
  • stypendia naukowe dla najlepszych

 

Do tej pory w programie Na Własne Konto wzięło udział blisko 10.500 uczniów z terenów wiejskich z całej Polski.

 

W latach 2011 - 2016 program był współfinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 


Materiały do pobrania