Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Jazzmania w stodole

Faza pilotażowa programu pod nazwą „Jazzmania w stodole" została zrealizowana w 2013 roku. Nazwa projektu nawiązuje do wyjątkowego miejsca, w którym odbył się koncert kończący warsztaty muzyczne - zabytkowej, blisko 200-letniej stodoły, przekształconej w amfiteatr.

 

Warsztaty odbyły się w dniach 27-30 sierpnia i  wzięło w nich udział 18 osób, w wieku 16-24 lata, z czterech województw: podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz zachodniopomorskiego. Chętni do udziału
w warsztatach byli i wyłaniani na podstawie przesłanych zgłoszeń i nagrań, prezentujących ich umiejętności muzyczne, a w szczególności:


·        umiejętności gry na instrumencie/umiejętności wokalne
·        sztukę improwizacji muzycznej
·        indywidualne cechy muzyczne

 

Uczestnicy warsztatów zostali podzieleni na sześć grup tematycznych, według swoich muzycznych zainteresowań: perkusja, gitara basowa/kontrabas, instrumenty klawiszowe, instrumenty dęte, gitara oraz wokal. Zajęcia poprowadzili znani przedstawiciele polskiego i światowego jazzu:


·        Sylwester Ostrowski - instrument dęte
·        Fraancesco Bruno - gitara
·        Joanna Knitter - wokal
·        Reggie Moore - piano
·        Essiet Okon Essiet - bas
·        Newman Taylor Baker - perkusja

 

Zajęcia zakończyły się koncertem w amfiteatrze Wioski Garncarskiej w Kamionce/k. Nidzicy, otwartym dla publiczności, podczas którego młodzi artyści wystąpili na scenie wspólnie ze swoim nauczycielami.


Warsztaty były częścią projektu „Jazzmania z Nordeą". Parterami warsztatów byli: Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa, Nordea Bank Polski S.A. oraz Firma Yamaha.

Zobacz także