Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Strona główna Aktualności Pierwsze zmagania młodych lekkoatletów już za nami

28.09.2017

Pierwsze zmagania młodych lekkoatletów już za nami

Bieg przez płotki, rzutem oszczepem czy międzyszkolna rywalizacja sztafet - to tylko część dyscyplin, w których zmierzą się uczniowie szkół podstawowych podczas finału projektu Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży.

 

Cykl międzyszkolnych olimpiad to zwieńczenie zajęć sportowych odbywających się od czerwca br. w szkołach podstawowych w woj. dolnośląskim. Przez ostatnie miesiące uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach sportowych realizowanych zarówno na terenie szkoły, jak i pobliskich terenów leśnych. Teraz zawalczą o medale oraz puchar dla swojej szkoły w ramach jednej z olimpiad.  W projekcie biorą uczniowie i nauczyciele z 50 szkół podstawowych - łącznie prawie 1000 młodych lekkoatletów. Będą oni trenować pod czujnym okiem polskich mistrzów lekkoatletyki – Sebastiana Chmary – mistrza w dziesięcioboju, trenera i działacza sportowego, Pawła Januszewskiego – specjalisty w biegu na 400 m przez płotki, mistrza Europy oraz Tomasza Czubaka – czterokrotnego mistrza Polski i rekordzisty kraju w biegu na 400 m.

 

Olimpiady w ramach projektu LAS rozpoczęły się 26 września i potrwają do 5 października br., a w każdej z nich bierze udział 8 lub 9 szkół podstawowych.

 

Więcej informacji o olimpiadach można znaleźć tutaj: LAS 2017

 

Galeria zdjęć - Olimpiada LAS w Żórawinie (26.09.2017)

Galeria zdjęć - Olimpiada LAS w Wojborzu (27.09.2017)

Galeria zdjęć - Olimpiada LAS w Dobromierzu (28.09.2017)

 


wróć do aktualności