Miło nam poinformować, że dnia 4. lipca br. odbyło się pierwsze spotkanie uczestników z Polski i Niemiec w ramach projektu pt. „Niekonwencjonalna nauka podstaw języka niemieckiego: zajęcia ruchowo-artystyczne eurytmii dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat – śladami L. Feiningera”. Projekt realizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej.
Śladami Lyonela Feiningera to projekt niekonwencjonalnej nauki podstaw języka niemieckiego, realizowany w gminie Wolin od marca 2018 roku, w którym udział wzięło już blisko 100 uczniów z Polski oraz 60 uczniów z Niemiec. Jego motywem przewodnim jest poznanie twórczości karykaturzysty, malarza i grafika pochodzenia niemieckiego, który tworzył po obu stronach granicy polsko-niemieckiej, zainspirowany pejzażami i architekturą wyspy Uznam.
Podczas spotkania z uczniami ze szkoły w Benz dzieci mogły dodatkowo rozwijać umiejętności nabyte podczas poprzednich zajęć. Wspólnie ze swoim sąsiadami uczestnicy projektu odwiedzili Muzeum Pałacowe w Trzebiatowie, gdzie znajduje się wystawa poświęcona życiu i twórczości Lyonela Feiningera. W ramach spotkania odbył się również spacer po mieście, z uwzględnieniem architektury z motywami naniesionymi przez sławnego grafika (m. in. na Baszta Kaszana i Ratusz). Po wycieczce dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, gdzie zainspirowane twórczością Lyonela Feiningera tworzyły własne obrazy techniką dowolną.
Na uczestników czeka również udział w zajęciach warsztatowych w CWM Grodno k. Międzyzdrojów oraz wyjazd studyjny do szkoły w Benz – miasta, gdzie Feininger zaznaczył swoją obecność. Uroczyste podsumowanie projektu, połączone z wystawą prac jego uczestników, odbędzie się w grudniu 2018 roku w CWM Grodno.
Projekt pt. „Niekonwencjonalna nauka podstaw języka niemieckiego: zajęcia ruchowo-artystyczne eurytmii dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat – śladami L. Feiningera realizowany jest z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.