Co jest celem szkoleń?
Celem szkoleń jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczestników w zakresie:
- myślenia projektowego i pisania wniosków o dofinansowanie projektów społecznych oraz
- komunikacji wewnętrznej, w tym: budowanie i motywowanie zespołu, zarządzanie konfliktami w zespole i prowadzenie spotkań organizacji.
Kto może wziąć udział?
Szkolenia skierowane są do przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, w tym przede wszystkim kół gospodyń wiejskich. Zapraszamy również sołtysów i sołtyski oraz członków stowarzyszeń i fundacji, zarejestrowanych na obszarach wiejskich.
Do udziału w danym szkoleniu zapraszamy max. 2-osobowe zespoły z tej samej organizacji lub grupy nieformalnej.
Kto poprowadzi szkolenia?
Karolina Suska – edukatorka, tutorka, trenerka WENDO. Absolwentka Szkoły Liderów PAFW, Akademii Liderów Kultury i Szkoły Trenerów. Aktywnie działa w organizacjach działających na rzecz kobiet, a także skupia się na rozwoju lokalnej współpracy. Czynnie i nieustannie zajmuje się pisaniem i realizacją projektów społecznych. Realizatorka wielu warsztatów rozwojowych dla kobiet. Nagradzana na poziomie lokalnym i krajowym za swoją aktywność kulturalną i społeczną.
Aleksandra Chomik – trenerka umiejętności psychospołecznych, którą pasjonuje tematyka komunikacji, budowania zespołów, współpracy oraz zmiany. Zarządza projektami społeczno-kulturalnymi. Animuje kobiece społeczności lokalne. Pracuje z grupami międzypokoleniowymi. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w sektorze pozarządowym jak również współpracy z instytucjami kultury. Prowadzi warsztaty rozwojowe oraz kręgi wsparcia dla kobiet.
Czego można będzie się nauczyć?
Szkolenia „Projektowe ABC”
Naszym celem jest podzielenie się z uczestnikami praktyczną wiedzą pomocną przy planowaniu projektów społecznych, które w sposób pozytywny i trwały wpływają na rozwój lokalnych społeczności. Rozumiemy przez to działania, które przyczyniają się do skutecznego rozwiązywania problemów społecznych w środowiskach wiejskich, wspomagając ich efektywny wzrost, budując lub wzmacniając lokalny kapitał społeczny.
Program szkolenia dla poziomu podstawowego zawiera informacje niezbędne każdej początkującej organizacji lub grupie społecznej do rozpoczęcia efektywnego planowania i realizacji projektów społecznych oraz spróbowania swoich sił przy pisaniu wniosków o dofinansowanie na takiego rodzaju działania.
W programie dla „średniozaawansowanych” ćwiczyć będziemy określanie celów projektów, tworzenie harmonogramów i budżetów projektu, przypomnimy sobie główne zasady tworzenia projektów społecznych przy małych i dużych grantach oraz porozmawiamy o roli partnerów w projekcie.
Szkolenia „Komunikacje ABC”
Szkolenie poświęcone będzie tematyce komunikacji wewnętrznej zespołu. Będziemy wraz z uczestnikami szukali i poznawali najlepsze metody budowania i motywowania zespołu do działania, dobierania odpowiednich metod do sytuacji i charakteru zespołu, a także metody sztuki słuchania i zadawania pytań. Nie ma organizacji bez konfliktów, więc będziemy też rozmawiać o zarządzaniu konfliktami w zespole. Uczestnicy otrzymają także wskazówki pomagające prowadzenie spotkań zespołu.
Tak jak zawsze na naszych szkleniach, uczestnicy otrzymają zaświadczenia/certyfikaty o jego ukończeniu.
Gdzie i w jakim terminie odbędą się szkolenia?
Szkolenia odbędą się Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie (ul. Pszczelińska 99, 05-840 Brwinów). Zakwaterowanie w pokojach dwu osobowych lub trzy osobowych.
11-13 października 2024 (piątek-niedziela):
- Szkolenia „Projektowe ABC” – poziom podstawowy
- Szkolenia „Komunikacyjne ABC”
15-17 listopada 2024 (piątek-niedziela):
- Szkolenia „Projektowe ABC” – poziom średniozaawansowany
- Szkolenia „Komunikacyjne ABC”
Szkolenia w danym terminie odbywają się równolegle. W pierwszym dniu szkolenia zajęcia rozpoczynają się około godz. 17:00, a ostatniego dnia kończą ok. godz. 13:00.
UWAGA: Jednorazowo w szkoleniu mogą brać udział maksymalnie 24 osoby. Doradzamy jak najwcześniejsze wysłanie zgłoszeń, gdyż listy uczestników zapełniają się szybko. Kolejność zgłoszeń jest bardzo istotna, jednakże Fundacja zastrzega sobie prawo wyboru uczestników na podstawie informacji zawartych w formularzu zgłoszeniowym.
Istnieje możliwość wzięcia udziału w więcej niż jednym szkoleniu, ale w danym terminie można wziąć udział tylko w jednym szkoleniu, ponieważ odbywają się one równolegle.
Szkolenie jest bezpłatne. W ramach szkolenia organizator zapewnia nocleg, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe. Organizator nie zwraca kosztów dojazdu.
Jak wziąć udział w szkoleniu?
Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w szkoleniu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego online – WYPEŁNIJ FORMULARZ.
Każda osoba zgłasza się indywidualnie.
Możliwość zgłoszenia i wypełnienia formularza mija 18.09.2024 o godz. 23:59.
Szczegółowe informacje o rekrutacji i udziale w szkoleniach znajdują się w Regulaminie – PRZEJDŹ DO REGULAMINU.
Wszelkich dodatkowych informacji udziela:
Aleksandra Lidzka: a.lidzka@efrwp.com.pl, tel. 721 644 144