Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Strona główna Aktualności Ruszył projekt badawczy „Problemy polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej"

15.11.2017

Ruszył projekt badawczy „Problemy polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej"

Dnia 3 listopada odbyło się pierwsze z cyklu seminariów w ramach projektu badawczego pt. „Problemy polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej", który realizujemy wspólnie z Towarzystwem Ekonomistów Polskich.

 

Podczas spotkania odbyły się dwie prelekcje - „Uwagi o polskim handlu zagranicznym artykułami rolno - spożywczymi", które przedstawił dr Janusz Rowiński oraz „Struktura agrarna w Polsce w kontekście realizacji zasady zrównoważonego rozwoju", omówiona przez doc. dra hab. Arkadiusza Sadowskiego. Były one okazją do rozpoczęcia dyskusji nt.  struktury agrarnej polskich gospodarstw rolnych, jej przemian w ostatnich latach oraz poszukiwania możliwości i środków służących przyspieszeniu tych zmian.

 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele głównych ośrodków naukowych w Polsce, zajmujący się m.in. dziedzinami ekonomii, ekonomiki rolnictwa i gospodarki żywnościowej i socjologii, a także autorzy poszczególnych etapów projektu badawczego. Jego podsumowaniem będzie opracowanie pt. „Problemy polskiego rolnictwa i gospodarki żywnościowej", którego wydanie planowane jest na II kwartał 2018 roku.

 

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej - GALERIA

 


wróć do aktualności