Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Strona główna Archiwum Warsztaty muzyczne "Jazzmania" Jazzmania - Zapomniane piosenki

Jazzmania - Zapomniane piosenki

Jazzmania - Zapomniane piosenki to tegoroczna edycja projektu, skierowana do osób w wieku od 16 do 30 lat, zamieszkujących tereny wiejskie i zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności wokalnych. Jej nazwa nawiązuje do zapomnianej twórczości muzycznej z lat 40. - 70. XX wieku. Efektem projektu będzie wyjątkowa płyta, nagrana przez uczestników pod opieką artystyczną Marka Niedźwieckiego.

 

W tym roku projekt składa się z dwóch etapów: warsztatów muzycznych oraz nagrań do albumu „Jazzmania - zapomniane piosenki".

 

Warsztaty muzyczne odbyły się w dniach 21-23 marca 2014 r. w woj. zachodniopomorskim i wzięło w nich udział 14 osób z całej Polski. Uczestnicy warsztatów zostali wyłonieni na podstawie przesłanych zgłoszeń (w formie nagrań MP3), prezentujących ich umiejętności muzyczne, a w szczególności:

 

  • umiejętności wokalne
  • indywidualne cechy muzyczne

 

Lista osób zakwalifikowanych do warsztatów muzycznych >> Pobierz

 

Warsztaty muzyczne zostały zakończone wyjątkowym koncertem transmitowanym na żywo ze studia koncertowego w Polskim Radiu  Szczecin.

 

Zobacz galerię z I etapu

 

W ramach II etapu projektu, od 30-31 maja 2014 r., uczestniczki wzięły udział w sesji nagraniowej do albumu „Jazzmania - Zapomniane piosenki” w Szczecinie. Pierwsze utwory powstały w studiu nagraniowym we Włoszech, dokąd dwie wokalistki – Emilia Wójcikowska i Iwona Kobrzyńska – pojechały na zaproszenie Francesco Bruno, znanego włoskiego gitarzysty i kompozytora.

 

Na krążku znajdują się utwory, które wybrał znany dziennikarz muzyczny Marek Niedźwiecki, a także krótki klip z warsztatów i nagrań. Jesienią 2014 r. wydano płytę zatytułowaną "Zapomniane piosenki".Projekt realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Orkiestra Jazzowa ze Szczecina.

 

 

Materiały do pobrania

Zobacz także