Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

Strona główna Aktualności Konferencja naukowa pt. „Ewolucja struktury, ram instytucjonalnych i sposobów wykorzystania ziemi rolniczej w Polsce w latach 1989 - 2016"

23.06.2017

Konferencja naukowa pt. „Ewolucja struktury, ram instytucjonalnych i sposobów wykorzystania ziemi rolniczej w Polsce w latach 1989 - 2016"

19 czerwca w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się konferencja naukowa pt. „Ewolucja struktury, ram instytucjonalnych i sposobów wykorzystania ziemi rolniczej w Polsce w latach 1989 - 2016".

 

W ramach poszczególnych paneli tematycznych problematyka przemian zachodzących w wykorzystywaniu ziemi rolniczej w Polsce została omówiona z dwóch punktów widzenia - naukowego oraz praktycznego.

 

W spotkaniu i panelach dyskusyjnych wzięli udział naukowcy zainteresowani tematyką z różnych ośrodków naukowych, m.in. prof. Jerzy Wilkin, prof. Renata Marks-Bielska, dr Tomasz Lonc, a także przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa, Waldemar Humięcki, prezes Agencji Nieruchomości Rolnych oraz jego poprzednicy: Leszek Świętochowski, Tomasz Nawrocki, Stanisław Kowalczyk i Adam Tański, członek kapituły naszej Fundacji oraz Izby Rolnicze (rolnicy), związki branżowe i zawodowe, parlamentarzyści i przedstawiciele mediów.

 

Konferencja, będąca kolejną w ramach cyklu „Debaty o rozwoju wsi", została zorganizowana przez Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk przy współpracy z naszą Fundacją.

 

 


wróć do aktualności